Hakkımızda

Butik FerforjeFiyat politikasıFerforje nedir
Şirketimiz, mimarinin en önemli malzemelerinden biri olan demir ve metal işleme alanında hizmet vermek amacıyla 1978 yılında kurulmuştur.


Merdivenden kapıya, aydınlatma ürünlerinden mobilyaya, heykelden sanatsal çalışmalara kadar demir ve metalin kullanıldığı her alanda faaliyetlerimize devam etmekteyiz.

Bizi sektörde tercih edilir kılan en önemli farkımız, metal işlemeciliğinin dövme, dökme ve talaşlı imalat gibi işleme yöntemlerini, teknik bilgi ve deneyimimizle birleştirerek, tasarımdan uygulama süreçlerine kadar çözüm odaklı yaklaşımımızdır.

Şirketimiz, hızlı, profesyonel ve yaratıcı ekibiyle, geleneksel el işçiliği üretim yöntemlerinin yanı sıra, seri üretim kapasitesiyle sadece Türkiye’de değil, yurtdışında da bir çok prestijli projede tercih edilmiştir.
Başarılı çalışmalarıyla seçkin tasarımcı, mimar ve inşaat firmalarının çözüm ortağı olan şirketimiz, Türk demirciliği ve Türk sanatkârlığının dünyaya tanıtılmasına da önemli katkılar sağlamaktadır.

İşten zanaata, zanaattan sanat seviyesine taşıdığımız çalışmalarımızla 2012 yılından itibaren İnternational Artist Blacksmith organizasyonlarına davet edilmiş, bu kapsamda düzenlenen festival ve yarışmalarda çalışmalarıyla pek çok ödüle layık görülmüştür.

Faaliyet gösterdiğimiz sektörde birbirinden farklı birçok fiyatlandırma stratejisi uygulanmaktadır. Mesleğimizin yapısı gereği, farklı ürünlere ve farklı hassasiyetlere sahip çalışmalar için sabit bir fiyatlandırma stratejisi uygulamak mümkün olmamaktadır. Talep ettiğimiz fiyat, işçiliğimizin hassasiyeti ve sunduğumuz hizmetin kalitesi ile doğru orantılıdır.


Müşterimizi yeterince tanıma şansına sahip olduğumuzda önceliklerini, hassasiyetlerini, zevkini, tarzını ve projeye ait detayları daha iyi anlayarak, ürünlerimiz ve müşterimiz için en uygun fiyatı belirleme imkanına sahip oluruz.
Hem bizim hem de siz kıymetli müşterilerimiz açısından tasarım ve imalat sürecinin sorunsuz ilerlemesi ve en uygun model, tarz ve fiyat çalışmasının yapılabilmesi için atölyemizi ziyaret etmeniz en sağlıklısı olacaktır.
Fiyat çalışması yaparken kendimizi müşterimizin yerine koyarak benim için en makul fiyat ne olurdu sorusunu kendimize daima sorarak, malzeme, işin toplam hacmi, harcanan toplam süre, montaj yerindeki çalışma koşulları ve piyasa şartlarını da dikkate alarak makul bir rakam üzerinde anlaşmaya ve hizmet sunmaya azami özen gösteriyoruz.
Şehir ve ülke dışına yaptığımız çalışmaların montajı için ulaşım, konaklama ve yeme içme giderlerine ek olarak montaj ekibi için günlük standart çalışma ücretini ilave ediyoruz.
Kaba iş olarak tabir edilen tonajlı işler ile ilgili olarak Bayındırlık Bakanlığı’nın iş tanımına uygun o yıl için belirlediği rayiç bedel üzerinden fiyatlandırma yapıyoruz.

Ferforje; yapısal ,fonksiyonel ve sanatsal özellikleriyle iç ve dış mekanlarda kullanılan ve mimarinin en önemli unsurlarından biridir. Ferforje yada metal süsleme sanatı kompozisyon orantı, simetri, denge, gibi temel prensipler ve ilkeler üzerine kurulmaktadır. Geleneksel , çağdaş, milli, klasik gibi anlayışlar taşıyan metal süsleme sanatı farklı tasarım çözümlere ve yeni teknik buluşlara açık bir sanattır. Ancak demir süslemeciliğinin en yaygın örnekleri art nouveau ve art deco tarzı uygulamalarda görülür.
ferforje Kapı, ferforje pencere, ferforje balkon, ferforje merdiven, ferforje sundurma gibi elemanlar, Avize, aplik, şamdan, fener ve lambader, kameliye, gazebo, sandalye, masa, sehpa, bank, yatak başı gibi eşyalarda ferforje sanatının yapısal fonksiyonunun yanı sıra sanatsal ve estetik boyutu da görülmektedir.
Örneğin yapısal fonksiyonu dışında estetik fonksiyonu olan bir ferforje merdiven korkuluğu, koruyucu fonksiyonu dışında güzel duygular da uyandırmaktadır. Bir ferforje bahçe kapısı koruma amacı taşıdığı kadar hane ve yöre halkının değerlerinin de temsilcisidir
Ferforje sanatının en güzel örnekleri arasında Fransız Tijou nun 1689 ile 1710 yıllarında İngiltere deki eserleri, Poitesin ve Flambard tarafından 1738-1749 yıllarında yapılan Quen kilisesinin ferforje parmaklıkları, Jeanlamour’un 1750 ile 1758 yılları arasında Nancy Stanislas alanı için yaptığı demir parmaklıklar, Fransa da Trianon’un Compienge şatosu için yaptığı ferforje merdiven tırabzanları ve demir parmaklıkları, Bigonnet’in 1785 yılında yaptığı adliye sarayının demir parmaklıkları ferforje sanatının baş yapıtları arasındadır.
Sıcak dövme demir işçiliği bir dönem çok daha ucuz olan dökme demire tercih edilse de iyi bir sanatkar olan Boulanger gibi değerli ustaların çalışmaları sayesinde dövme demircilik tekrar canlandı.
XX yy başlarında Emile Robert bitki motifleri ve yapraklardan esinlenerek geliştirdiği Art nouveau tarzı demir işleri bir çok yapıda ustaca sergiledi.İspanya da Gaudi, İtalya Alessandro Mazzucotelli ve öğrencilerinin(1865-1938) özgün çalışmaları bu alandaki önemli yapıtlar arasındadır.