FERFORJE PENCERE KORKULUĞU

Ferforje Pencere Korkuluğu;  Demir parmaklıklar, yapıları aydınlatmak, havalandırmak amacıyla yapılan  pencerelerde güvenlik ve estetik amaçlı olarak kullanılır, Bu tür ihtiyaçlarınızda ferforje, her tarza uygun zengin model çeşitleri ve uygun fiyat seçenekleriyle ideal çözümlerin başında gelir.

Demir Pencere Korkuluğu, cephe mimarisinin önemli parçalarından biridir. Bu nedenle müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak pencereleriniz için farklı modellerde ferforje korkuluklar tasarladık. Ferforje, Demir pencere korkulukları, yüksek dayanıklılığı, sağlamlığı, şık görünümlü ve estetik olması nedeniyle tüm Dünya’da yaygın olarak tercih edilmektedir. Özel tasarım el işçiliği ile ürettiğimiz ferforje parmaklıklara cazip fiyat seçenekleriyle sahip olabilirsiniz

Demir pencere korkulukları, çeşitli ebat ve farklı modellerde tasarlanır ve müşterilerin ihtiyaç ve isteğine göre farklı renklerde boyanır.

Isıtılarak şekillendirilen ferforje dövme demirden yüksek kalitede projenize özel olarak tasarlanmış, bütçenize uygun fiyatları ile sağlam, uzun ömürlü, şık pencere korkuluklar mekanlarınıza prestijli bir görünüm kazandırır.

Ürün gamımızda, farklı desenlerden oluşan sayısız tasarım mevcuttur Müşterimizin özel taleplerine göre tasarladığımız pencere parmaklıkları uygun fiyat seçenekleriyle beğenilerinize sunuyoruz. Farklı modelleri, şık, prestijli görünümleri, güvenli ve uzun ömürlü olmaları nedeniyle ferforje tüm dünyada her zaman öncelikli tercihlerin arasındadır.

Ferforje pencere korkuluk modelleri

Süsleme demirciliği alanında  pencere korkuluk modellerinde sınırsız seçenekler mevcuttur. Web sitemizde birbirinden farklı motiflerin kullanıldığı ferforje pencere korkuluk modellerini inceleyebilirsiniz.

Ferforje pencere korkuluk fiyatları

Pencere korkuluk fiyatları model ve işçiliklerine göre değişmektedir. Sade ve düz modeller yoğun işçilik içeren özel tasarım korkuluklara nazaran daha ekonomik seçenekler sunar.  

Geleneksel Türk mimarisinde kullanılan Şebekeler, kare ya da yuvarlak kesitli demir çubukların dikey ve yatay yönde birbirini kesmesi ve bu kesişim yerlerine lokma adı verilen ve dövülerek biçimlendirilmiş olan, köşeleri kesilmiş küp şeklindeki demirlerin yerleştirilmesiyle yapılmışlardır.
Geleneksel Türk mimarisinde demir parmaklık sistemleri üzerine, Avrupa’da yapılmış parmaklık örneklerinde olduğu gibi kıvrımlı yaprak ve sadeliği bozacak diğer başka süsler ilave edilmemiştir.
Köşk, saray, yalı ve malikaneler bahçe ve bina giriş kapıları, bahçe korkulukları dövme demir işçiliğinin en çok uygulandığı yapılardır
Geleneksel Türk mimari örneklerinde pencerelerdeki parmaklıklarda yatay yöndeki demir çubukların kesişim yerleri oyularak düşey demirler bu yarıklardan geçirilmiş ve birleştirme geçmeli şekilde sağlanmıştır
Bunun dışında bindirme yöntemi ile yapılmış parmaklık sistemleri de bulunmaktadır. Burada bindirme, demir çubukların kesişim yerleri dövülerek inceltilmiş, orta noktasına delikler açılarak perçinlemek suretiyle sistem rijit hale getirilmiştir

Pencere Parmaklıkları
Pencerelerin önüne konulmak suretiyle düşmelere karşı güvenliği sağlayan ve estetik amaçlı kullanılan parmaklıklardan biri de pencere parmaklıklarıdır.
Pencere Parmaklığı montajı
Pencere parmaklığı çerçeve dışına monte edilecekse ölçüleri çerçeve ölçüsüne üç tarafta yaklaşık olarak 100 mm ilave yapılarak belirlenir. Bunda amaç, montaj kolaylığıdır. Pencere boşluğu içine montaj yapılacak parmaklıklar yatay ve dikey ekseni mesafelerinden en fazla 2 cm boşluk bırakılarak pencere kasası boşluğuna montajı yapılır.

 

http://www.savfer.com