Image Alt

FERFORJE BAHÇE KORKULUĞU

Ferforje Bahçe Korkulukları

Ürün gamımızda, farklı tarz ve desenlerden oluşan sayısız Ferforje Bahçe Korkuluk tasarımı mevcuttur Müşterimizin özel taleplerine göre tasarladığımız Duvar Üstü Ferforje Bahçe Korkuluklarını uygun fiyat seçenekleriyle beğenilerinize sunuyoruz. Farklı modelleri, şık, prestijli görünümleri, güvenli ve uzun ömürlü olmaları nedeniyle ferforje  tüm dünyada her zaman öncelikli tercihlerin arasındadır.

Ferforje Bahçe Korkuluğu; Bahçe korkuluğu ihtiyaçlarında ferforje demir kullanımı her tarza uygun zengin modelleri ve uygun fiyatları ile ideal çözümlerin başında gelir. Ferforje korkuluklar, özel mülklerin bahçeleri, kamuya ait alanların etrafı, yolların, havuzların, setlerin kenarlarında ve ya duvar üstlerinde güvenlik ve sınır belirlemek amacıyla kullanılır. Şık tasarımları ve kaliteli işçilikleriyle ferforje bahçe korkulukları güvenliğinizi sağlamanın ötesinde mekanlarına önemli bir prestij de kazandırır. Sağlamlık ve güvenlik açısından demir, şüphesiz ki korkuluk yapımında kullanılan en uygun malzemelerin başında gelir. Bu yüzdendir ki saray, köşk gibi tarihi yapıların, özel malikanelerin, parkların çevrelerinde ihtişamlı demir korkuluklar kullanılmıştır. Bahçe korkuluğu aynı zamanda iyi bir zanaatkar için de hünerini gösterme alanıdır. Butik ferforje olarak, sağlamlık ve estetikle birleştirdiğimiz korkuluk çalışmalarımızı, web sitemizde inceleyebilirsiniz.

 

FERFORJE BAHÇE KORKULUK MODELLERİ

Yapısal özelliği bakımından demir, art nouveau, art deco, klasik ve modern tarza uygun modelleri kolaylıkla üretme imkanına sahiptir. Ferforje/Demir, doğal dokusu ve kolay şekil alabilirliği sayesinde bulunduğu mekâna sıcak bir atmosfer katar. Üstelik demir, dayanıklı bir malzeme olması nedeniyle kullanımını vazgeçilmez hale getirir. Ayrıca isteğe göre farklı renklere de boyanabilir. Bahçe korkulukları, dikey/yatay çubuklar, kuşaklar, motif, baba ve payandadan oluşur. Parmaklık yapımında, dikey çubukların arası 13cm olması gerekir. Estetik bakımdan hoş görünmesi istenirse dikey çubukların uçlarına ve aralarına çeşitli motifler monte edilebilir. Dikey çubuklar alt ve üstten yatay kuşaklara perçin, cıvata ya da kaynakla birleştirilir.

 

FERFORJE BAHÇE KORKULUK FİYATLARI

Ferforje bahçe korkuluk fiyatları kullanılan malzeme kalınlığı, işçilik yoğunluğu ve harcanan toplam mesai hesaplanarak belirlenir. Sade ve düz modeller yoğun işçilik içeren özel tasarım çalışmalara nazaran daha ekonomik seçenekler sunar. Bir fincan kahve eşliğinde, en uygun model ve en makul fiyatı oluşturmak için sizleri atölyemizde ağırlamak isteriz.

 

 FERFORJE BAHÇE KORKULUKLARI TANIM:

Bahçe korkulukları, bahçe duvarları üzerine kutu profil köşebent, lama, kare vb. malzemeler kullanılarak oluşturulan güvenlik, sınır belirleyici ve aynı zamanda dekoratif yapı elemanlarıdır. Bahçe korkulukları, dikey/yatay çubuklar, kuşaklar, motif, baba ve payandadan oluşur. Parmaklık yapımında, dikey çubukların arası 13cm olması gerekir. Estetik bakımdan hoş görünmesi istenirse dikey çubukların uçlarına ve aralarına çeşitli motifler monte edilebilir. Dikey çubuklar alt ve üstten yatay kuşaklara perçin, cıvata ya da kaynakla birleştirilir.

Merdiven, pencere, balkon ve bahçe gibi korkuluklar çerçeve içinde yapılır. Çerçeve içinde yapılan bu korkuluğun montajı, zemine monte edilen babalara cıvata, perçin veya kaynak ile birleştirilir. Geleneksel Türk Bahçelerinde süs havuzları, bitki kompozisyonları, oturma elemanlarının, merdiven ve korkulukların, kapıların, aydınlatma elemanlarının, çardakların kullanıldığı bilinmektedir. Zaman içinde gelişen ve değişen teknik imkânlar sonucunda, bahçe tasarımında değişimlerin olduğu ve çeşitlerinin çoğaldığı gözlenebilmektedir.

Bahçelerin düzenlemesi, bölgenin geleneksel figürlerine ve mekân sahibinin sosyo-ekonomik durumuna bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Genel olarak yapısal bahçe elemanları; ferforje oturma birimleri, bahçe duvarları, ferforje bahçe korkulukları, ferforje bahçe kapıları, ferforje merdivenler, ferforje gazebo,   vb. şeklinde özetlenebilir. Bahçelerde bulunan ferforje kameriyeler, adeta göz alıcı bir köşk gibidir. Yolların, havuzların, setlerin, bahçe kenarları ferforje demir, korkuluk ve parmaklıklarla çevrilidir.

Pazt‒ Cum: 09:00 ‒ 18:00
Cmt: 09:00 ‒ 15:00
Paz: Kapalı

Baraj Yolu Caddesi Arzum Sokak No:45 Esenkent Dudullu OSB Ümraniye İstanbul Türkiye
+90 216 314 08 37
+90 532 613 17 80