FERFORJE BAHÇE KAPISI

Ferforje bahçe kapısı sadece yapının değil, ait olduğu hanenin de kimliğini  yansıtır. Web sitemizde kişiliğinizi yansıtmanıza aracılık edecek kapı modellerini inceleyebilirsiniz.

 

FERFORJE BAHÇE KAPILARI

Kapı mimarinin en anlamlı ve en önemli öğesidir. Farklı malzemelerden üretilebilse de kapı dendiğinde ilk aklımıza gelen demirdir, sürgülü, kanatlı, yüksek yada alçak olabilir. Ancak zihinlerde kapılar genel olarak demirdendir.

Demir Kapılar, evimizi, bahçemizi ve bizi dış dünyadan koruyan en önemli parçalarından biridir. Bu nedenle müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak farklı modellerde Demir bahçe kapıları tasarladık. Ferforje, Demir bahçe Kapıları, yüksek dayanıklılığı, sağlamlığı, şık görünümlü ve estetik olması nedeniyle tüm Dünyada yaygın olarak tercih edilmektedir. Özel tasarım el işçiliği ile ürettiğimiz ferforje bahçe Kapılarına cazip fiyat seçenekleriyle sahip olabilirsiniz . Demir Bahçe Kapı, çeşitli ebat ve farklı modellerde tasarlanır ve müşterilerin ihtiyaç ve isteğine göre farklı renklerde boyanır.

Isıtılarak şekillendirilen ferforje dövme demirden yüksek kalitede projenize özel olarak tasarlanmış, bütçenize uygun fiyatları ile sağlam, uzun ömürlü, şık bahçe kapıları mekanlarınıza prestijli bir görünüm kazandırır.

Bahçe kapıları farklı ihtiyaçlara göre farklı çeşitlerde üretilir.

Sürgülü bahçe kapısı; Birbirinden farklı modelleri ile bir çok yerde sürgülü kapılara rastlamak mümkündür. Bu kapılar özellikle site, fabrika, ve pek çok kamu alanları girişlerinde yer alan uzaktan kumanda ile açılıp kapanabilen yana kayar raylı kapı çeşididir.

Kanatlı kapılar ise geniş kullanım alanına sahip alanlarda daha çok tercih edilir. Bu tür kapılar, park ve bahçe girişlerinde, özel lüks mekanlarda ve pek çok yaşam alanında karşımıza çıkar.

Ürün gamımızda, farklı desenlerden ve tarzlardan oluşan sayısız tasarım mevcuttur Müşterimizin özel taleplerine göre tasarladığımız bahçe kapılarını uygun fiyat seçenekleriyle beğenilerinize sunuyoruz. Farklı modelleri, şık, prestijli görünümleri, güvenli ve uzun ömürlü olmaları nedeniyle ferforje bahçe kapıları tüm dünyada her zaman öncelikli tercihlerin arasındadır.

 

Demir Bahçe Kapıları

Bu yüzdendir ki saray, köşk gibi tarihi yapıların, özel malikanelerin, parkların girişlerinde ihtişamlı demir kapılar kullanılmıştır. Yapısal özelliği bakımından demir, art nouveau, art deco, klasik ve modern tarza uygun modelleri kolaylıkla üretme imkanına sahiptir.

 Ferforje  Kapı  Modelleri

Kapı modeli, boyutu, biçim ve üslubu, bezemeleri, renkleri, desenleriyle birçok anlam taşır. Mimaride mekanın kimliğini belirleyen ilk öğe bahçe kapısıdır. Bahçe kapıları aynı zamanda iyi bir zanaatkar için de hünerini gösterme alanıdır.

Butik ferforje olarak, sağlamlık ve estetikle birleştirdiğimiz kapı çalışmalarımızı, web sitemizde inceleyebilirsiniz

 Ferforje Kapı Fiyatları

Ferforje kapı fiyatları kullanılan malzeme kalınlığı, işçilik yoğunluğu ve harcanan toplam mesai hesaplanarak belirlenir. Sade ve düz modeller yoğun işçilik içeren özel tasarım çalışmalara nazaran daha ekonomik seçenekler sunar

Bir fincan kahve eşliğinde, en uygun model ve en makul fiyatı oluşturmak için sizleri atölyemizde ağırlamak isteriz.

 

Bahçe kapısı çeşitleri

  •  Sürgülü ferforje bahçe kapıları

  •  Raylı  demir kapılar

  • Araç giriş kapıları

  • Yaya giriş kapıları

  • Garaj kapıları

  • Profil bahçe kapısı

Bahçe kapısı yapımında kullanılan demir süslemeler
Ferforje bahçe kapılarının görkemli süslemelerinde geometrik desenler, s-c kıvrımlı formlar, stilize edilmiş yapraklar gibi pek çok motif kullanılır. Ferforje bahçe kapı modellerinde bitkisel bezemelerden oluşmuş süslemelerle de karşılaşılır.

Kapı zaman içinde farklı sembolik anlamlar yüklenmiş, giriş imajının yüklendiği anlam ve önem vurgulanmaya çalışılmıştır. Sikkelerin üstünde, freskolarda ya da heykeller ve kabartmalarda fonda betimlenen mimari, dönemin de yaklaşımını gösteren ipuçları olmuştur. Romalıların sikke kullanmaya başlaması, M.Ö. 3. yüzyılda İtalya’yı egemenlikleri altına almalarıyla başlamıştır. Roma sikkeleri, ilk iki yüzyılda olağanüstü zengindir ve tüm bu desenlerden imparatorluk programları, ihracat bilgileri anlaşılacağı gibi propaganda aracı olarak da kullanılmıştır. Özellikle arka yüzde yer alan kompozisyonlardan mimari ve sosyal yardımlar konusunda bilgi elde edilebilmektedir.
Tasarlama Kapı/giriş öğesi ve yapı ilişkisi; Kapılar, kendi içinde bir hacme sahiptir ve bu hacim, yükseklik, genişlik, derinlik, biçim ve yüzeyden oluşmaktadır. Ayrıca, kimi zaman yapı yüzeyinde bir düzlem olarak algılanan kapılar, giriş ile birlikte de bir hacim oluştururlar. Ayrıca, yapı ile kapı arasındaki kurulu ilişki de, çeşitli düzlemlerde incelenebilir.
Girişin konumu, giriş mekânının biçimine göre, yaklaşım yolunun şekillenişini ve mekân içindeki eylemlerin düzenini belirler. Kapının, cephedeki yeri ve konumu, yapının içinin de ne şekilde yönlendirildiği hakkında bilgi verir.

Kapı ve giriş mekânları, yapıda güçlü bir mimari pozisyona sahiptir; yapıların adeta kartvizitleridir ve mimarinin vazgeçilmez bir unsurudur. Bir yapıda ilk eylem yapıya girişle başlar.
Kapıların biçimlenmesi, yapının niteliğine göre farklılıklar göstermektedir. Bu bakımdan kapılar ve girişler önemli bir kimlik işaretidir. Kapılar, o yapının kendisine ait ilk fikirlerin oluşmasını sağlar. Belli bir işleve yönelik olarak yapılan yapılar, daha içlerine girmeden dışarıdan bu işlevlerini mimari unsurlarla ve mimari elemanlarla belirtirler.
Kapı, bir konutta güveni ve hoşgörüyü sunarken, dini bir yapıda, davetkâr ve her zaman açık, bazen de tanrının tartışılmazlığını ve eziciliğini yansıtırcasına büyük olabilir. Koyu renkte, blok demirden, sade bir kapının ardındaki yapı ise çoğu zaman bir hapishaneye aittir. Kontrollü, tecrit edici, güçlü ve otoriterdir. Güvenlik ve kontrol, bu kapının malzemesinde de belirleyicidir.
Yapı, sadece bir iç mekânla tanımlanamayacağı gibi sadece bir dış mekânla da tanımlanamaz. Yapı, bu iç ve dış mekân ile bir bütün oluşturur ve beraber ele alınır. Kapıda, iç mekâna ait bir yapı elemanı olmasının dışında, aynı zamanda dış mekâna, bulunduğu sokağa da aittir.
Yapıya ait kimliğini, içinde bulunduğu bu dış mekâna da taşımakta ve hep birlikte bir bütün oluşturmaktadır. Dışarısı artık kendi içinde bir bütün oluşturur. Kapı ve girişler, yapının dışında olduğumuz müddetçe bizi içeriye yönlendirirken, mekânın içinde ise artık bir çıkış olmaktadır. Burada kapı ve girişler eylem niteliği olarak kimlik değiştirmektedir. Le Corbusier’in söylediği gibi “dışarısı her zaman içerisidir”. “Eşiklerin ve geçiş mekânlarının dünyanın kendini değiştirdiği yerler olarak kabul edilmesi, kapıların “eşik” olarak Modernizm’e kadar öneminin artmasını sağlamıştır.

http://www.savfer.com