METAL İŞLERİ

Korten Çelik ve Metal İşleri

Korten çelik Belirli bir sınıf karbon çeliktir. Corten çelik hava koşullarına yüksek mukavemet gösterir. Kısaca ifade edilecek olursa “paslı” ya da “paslandırılmış” çelik de denebilir. Korten çelik öncelikle; karbon, silisyum, manganez, fosfor, kükürt, krom, nikel ve bakır eklemelerle alaşımlı karbon çelik grubu içinde yer alır. korten çelik, boyama ihtiyacını ortadan kaldırmak için geliştirilmiş çelik alaşımları grubudur ve istikrarlı bir pas görünümü formunu yıllarca devam ettirir. Korten çelik çekici, sıcak, doğal yanardöner bir renk tonu ama aynı zamanda saf ve gerçekten estetik bir paradoks ile son derece benzersizdir. Doğal kaplama oksitlenmiş tabii görünümüyle birçok mimari proje için cazibe oluşturur.

CNC Lazer Kesim

Anahtar kelimeler: CNC kesim ferforje desenleri, ferforje desenler, ferforje paravan, lazer kesim köprü korkuluğu modelleri, lazer kesim motifler, Selçuklu motifleri, Osmanlı motifleri, lazer kesim dekoratif paneller, lazer kesim cephe panelleri

Lazer kesim; Demir, çelik, paslanmaz ve metal malzemeleri kesmek için tercih edilen endüstriyel ve yapısal üretim için kullanılan bir teknolojidir. Mühendislikte, mimaride ve sanayide rahatça kullanılabilmesi lazer kesime olan ilgiyi oldukça arttırmıştır. Endüstriyel lazer kesiciler, düz levha malzemelerin yanı sıra profil ve boru malzemeleri kesmek için de kullanılır. Lazer ile yapılan kesim işlemlerinde aparattan, kalıptan ve zamandan tasarruf sağlanır. İnsan faktöründen kaynaklanan hatalar azalmış olur.

http://www.temirci.ar

Dünya’da Demircilik