Hakkımızda

Butik FerforjeFiyat politikasıFerforje nedir
Butik ferforje 1978 yılında kurulmuş, mimarinin en önemli malzemelerinden biri olan demircilik sanatı ve metal işleme alanında faaliyet göstermektedir.
Merdivenden kapı’ya, aydınlatma ürünlerinden mobilya’ya, heykelden sanatsal objelere kadar sektörün tüm taleplerini en üst düzeyde karşılama çabası içinde olurken makul bir fiyat politikası oluşturmaya da özen göstermiştir
Butik ferforjeyi sektöründe tercih edilir kılan en önemli farkı, metal işlemenin dövme, dökme ve talaşlı imalat gibi işleme yöntemlerinin teknik bilgi ve deneyimine sahip olması, tasarımdan uygulamaya çözüm odaklı yaklaşımıdır
Yıllar içerisinde edinilen deneyimini yenilikçi ve farklı tarz ve model arayışlarıyla zenginleştiren firmamız yurtiçinde ve yurtdışında, birbirinden başarılı bir çok projeye imza atmıştır.
Butik ferforje, hızlı, profesyonel ve yaratıcı ekibiyle, geleneksel el işçiliği üretim yöntemlerinin yanı sıra seri üretim kapasitesiyle sektörün sadece Türkiye de değil, yurtdışında da tanınan firmalarından biri olmayı başarmıştır.
Başarılı çalışmalarıyla en seçkin tasarımcı, mimari ve inşaat firmalarının çözüm ortağı olan Butik Ferforje Türk demirciliği ve Türk sanatkarlığının Dünya’ya tanıtılmasına da önemli katkı sağlamaktadır.
İş’ten zanaat’a, zanaat’tan sanat seviyesine taşıdığı çalışmalarıyla 2008 yılında İnternational Artist Blacksmith organizasyonlarına davet edilmiş, bu kapsamda düzenlenen festival ve yarışmalarda Love is burn, Dervish, Endles Power, Think Positive-Live Positeve, Savaşı Durduran Türkü, Birds want peace gibi sanatsal çalışmalarıyla en iyi obje, en iyi heykel, en iyi figür, en iyi tasarım, en iyi ekip gibi pek çok ödüle layık görülmüştür.
Sanat icra ediyorum mantığııyla fahiş fiyat talep etmek müşteriye, mesleği sıradan bir iş olarak görüp fiyatını demirin kilosuyla orantılamak ise bu tarz çalışmalar yapan sanatkarlara haksızlık olur. Mesleğimizi yaşatmak ve yarınlara taşımak için makul oranda buluşmak zorunda olduğumuzun bilincindeyiz.

Ferforje merdiven korkuluğu, metal merdiven modelleri, küpeşte modelleri, modern merdivenler, çelik merdivenler, modern ferforje modelleri ferforje bahçe kapısı, ferforje garaj kapısı, ferforje kapı, ferforje bina kapıları, ferforje giriş kapısı, apartman kapısı, demir kapı modelleri, demir doğrama kapı ferforje balkon korkulukları, fransız balkon korkuluğu, balkon demir korkuluk, metal balkon korkulukları, ferforje bahçe korkulukları, duvar üstü korkuluk, metak korkuluk, demir bahçe korkulukları, demir pencere kafesi, pencere şebekesi,demir pencere, ferforje pencere korkulukları ferforje kanopi, ferforje sundurma, ferforje pergola, ferforje çardak, ferforje kamelya ferforje aksesuar, ferforje mobilya, metal mobilya, Ferforje yatak başı, ferforje kanepe, ferforje masa, ferforje dresuar, ferforje vitrin, ferforje salıncak, kış bahçesi, ferforje sandalye, ferforje sehpa, metal masa, metal sehpa, ferforje avize, ferforje aplik, ferforje şamdan, ferforje kanepe, ferforje raf, ferforje ayna metal şehir mobilyaları, metal heykel, metal objeler, metal işleri ve lazer kesimli imalatlar, ferforje, ferforge, ferforje atölyesi, ferforje resimleri, ferforje desenleri, ferforje çeşitleri, ferforje motifleri, metal işleri, ferforje izmir, ferforje ankara, enghish home ferforje, ferforje demir, ferforje metal, ferforje sanatı, demir sanatı

Ferforje; yapısal ,fonksiyonel ve sanatsal özellikleriyle iç ve dış mekanlarda kullanılan ve mimarinin en önemli unsurlarından biridir. Ferforje yada metal süsleme sanatı kompozisyon orantı, simetri, denge, gibi temel prensipler ve ilkeler üzerine kurulmaktadır. Geleneksel , çağdaş, milli, klasik gibi anlayışlar taşıyan metal süsleme sanatı farklı tasarım çözümlere ve yeni teknik buluşlara açık bir sanattır. Ancak demir süslemeciliğinin en yaygın örnekleri art nouveau ve art deco tarzı uygulamalarda görülür.
Kapı, pencere, balkon, merdiven, sundurma gibi elemanlar, Avize,aplik, şamdan, fener ve lambader, kameliye, gazebo, sandalye, masa, sehpa, bank, yatak başı gibi eşyalarda ferforje sanatının yapısal fonksiyonunun yanı sıra sanatsal ve estetik boyutu da görülmektedir.
Örneğin yapısal fonksiyonu dışında estetik fonksiyonu olan bir ferforje merdiven korkuluğu, koruyucu fonksiyonu dışında güzel duygular da uyandırmaktadır. Bir ferforje bahçe kapısı koruma amacı taşıdığı kadar hane ve yöre halkının değerlerinin de temsilcisidir
Ferforje sanatının en güzel örnekleri arasında Fransız Tijou nun 1689 ile 1710 yıllarında İngiltere deki eserleri, Poitesin ve Flambard tarafından 1738-1749 yıllarında yapılan Quen kilisesinin ferforje parmaklıkları, Jeanlamour’un 1750 ile 1758 yılları arasında Nancy Stanislas alanı için yaptığı demir parmaklıklar, Fransa da Trianon’un Compienge şatosu için yaptığı ferforje merdiven tırabzanları ve demir parmaklıkları, Bigonnet’in 1785 yılında yaptığı adliye sarayının demir parmaklıkları ferforje sanatının baş yapıtları arasındadır.
Sıcak dövme demir işçiliği bir dönem çok daha ucuz olan dökme demire tercih edilse de iyi bir sanatkar olan Boulanger gibi değerli ustaların çalışmaları sayesinde dövme demircilik tekrar canlandı.
XX yy başlarında Emile Robert bitki motifleri ve yapraklardan esinlenerek geliştirdiği Art nouveau tarzı demir işleri bir çok yapıda ustaca sergiledi.İspanya da Gaudi, İtalya Alessandro Mazzucotelli ve öğrencilerinin(1865-1938) özgün çalışmaları bu alandaki önemli yapıtlar arasındadır.