FERFORJE MERDİVEN KORKULUĞU

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

FERFORJE MERDİVEN KORKULUĞU

Ferforje merdiven korkuluğu nedir

Elbette, yapılarda göze çarpan önemli dekoratif uygulamalardan biri de basamaklarıyla, galeri boşluklarıyla, çatı aydınlatmalarında renkli vitrayların ışıldadığı,  korkuluğu eşsiz ferforje  süslemelerle bezenmiş merdiven alanlarıdır. Ferforje/demirden yapılmış,  üzeri ahşap veya pirinç küpeşteli, çift kollu, düz ve dairesel  merdiven korkuluğu, villa, malikâne, otel vb. yapıların aslında  en önemli unsurudur. Ferforje merdiven korkuluğu, mekânın en değerli mücevheri adeta ihtişamın ve zarafetin simgesidir.

Ferforje Merdiven Korkulukları

Merdivenlerden inip çıkarken merdiven kovasına veya etrafını çevreleyen boşluklara düşmeleri önlemek ve aynı zamanda dekoratif amaçlı olarak ferforje korkuluk yapılır. Bir çok tarihi yapının, lüks malikane, villa ve otellerin merdiven korkulukları  ferforjeden yapılmıştır

Ferforje merdiven korkuluğu

El işçiliği Ferforje/dövme demir korkuluklar  CVK Park Bosphorus Hotel merdivenleri  için özel olarak tasarlanmıştır. Motiflerinde kullanılan yaprak, çiçek gibi süslemeler altın yaldız varak ile kaplanmıştır
Butik Ferforje
Ümraniye İstanbul

Ferforje Merdiven korkuluğu demir bağlantı çubukları, basamaklara yandan ya da üstten tespit edilir. Ferforje merdiven korkuluğu üzerinde, elle tutunarak rahat iniş ve çıkış yapabilme olanağı sağlayan, yüksekliği yaklaşık basamak ucundan itibaren 95 cm. ile 105 cm. arasında değişebilen, genellikle 7-10 cm. genişliğinde ahşap, metal vb. malzemelerden yapılmış küpeşte bulunur.

Ferforje merdiven korkuluk modelleri ve  fiyatları

Web sitemizden projenize uygun ferforje merdivenleriniz için  korkuluk modellerini seçerek   fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz. Bir fincan kahve eşliğinde mevcut ferforje  örnekleri üzerinden değerlendirmeler yaparak, en uygun model ve en makul fiyat seçenekleri oluşturmak için sizleri atölyemizde ağırlamak isteriz.

Ferforje merdiven korkuluk görselleri

Ferforje/Demir, doğal dokusu ve kolay şekil alabilirliği sayesinde bulunduğu mekâna sıcak bir atmosfer katar. Demirin sağlam ve hijyenik yapısı  merdivenlerde ferforje  korkuluğu her daim popüler kılar. Üstelik nem, küf veya çürümeye karşı dayanıklı bir malzeme olması ferforje ve metali vazgeçilmez hale getirir. Ayrıca  Ferforje  merdiven korkulukları isteğe göre farklı renklere de boyanabilir.

ferforje merdiven korkuluk modelleri

Ferforje merdiven korkulukları, güvenlik görevlerinin yanı sıra aslında bulundukları yerleri dekore etmek ve göze hoş görünmesini sağlamak amacıyla da yapılır. Web sitemizde merdivenleriniz için birbirinden farklı tarza ve estetiğe sahip ferforje  modellerini inceleyebilirsiniz.

  • Ferforje merdiven korkuluk fiyatları

  • Demir merdiven korkuluk

  • Dubleks ev merdiven Korkuluğu

  • Merdiven korkuluk Modelleri

40 yılı aşkın meslek yaşantımızda

Yurtiçinde; İstanbul, Ankara, İzmir, Edirne Bursa, Sakarya, Antalya, Muğla…
Yurt dışında; K.K.T.C Lefkoşa , Girne, Bakü, Astana, Almatı, Aşkabat, Dubai, Abu Dabi, Katar, Erbil, Bağdat, Frankfurt, Cezayir, Libya, Tunus’ta birçok projede ferforje merdiven korkuluklarının tasarım, imalat ve montajını gerçekleştirdik.

Apartman, villa, otel, iş merkezi projelerinizde metal veya her türlü ferforje merdiven korkuluğu tasarım, danışmanlık ve uygulama ihtiyaçlarınız çözümü için bizimle de irtibata geçmeyi unutmayınız.

 

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress