Image Alt

FERFORJE BİNA GİRİŞ KAPISI

Ferforje Bina Kapıları

Ferforje Bina Kapısı, Villa Kapıları, Pivot Kapı Modelleri, Apartman Giriş Kapılarının farklı desenlerden oluşan sayısız tasarımı mevcuttur. Müşterimizin özel taleplerine göre tasarladığımız  demir kapıları uygun fiyat seçenekleriyle beğenilerinize sunuyoruz. Şık, prestijli görünümleri, güvenli ve uzun ömürlü olmaları nedeniyle ferforje  tüm dünyada her zaman öncelikli tercihlerin arasındadır.

Ferforje bina kapısı, yapıda ilk göze çarpan unsur olarak güçlü bir pozisyona sahiptir. Güvenlik ve estetik, ferforje bina kapısında aranan en önemli önceliktir. Demir işçiliğinin eşsiz formları ile kapılar yapıya prestijli bir görünüm kazandırır. Bu yüzdendir ki tarihi yapıların, özel malikanelerin, apartman, villa otel girişlerinde ihtişamlı demir kapılar kullanılmıştır. Tüm kültürlerde giriş kapıları, aynı zamanda toplumun veya hane sahibinin kimliğini yansıtmaya yarayan önemli bir araçtır. Kapıların üzerindeki detaylar sahip olunan kimliğin yansıtmasına imkânı verir.

 

Ferforje bina kapısı modelleri

Yapısal özelliği bakımından demir, art nouveau, art deco, klasik ve modern tarza uygun modelleri kolaylıkla üretme imkanına sahiptir. Web sitemizde kendi tasarım ve uygulamalarımızın sergilendiği her amaca ve ihtiyaca yönelik ferforje bina giriş kapısı modellerini inceleyebilirsiniz. Ferforje/Demir, doğal dokusu ve kolay şekil alabilirliği sayesinde bulunduğu mekâna sıcak bir atmosfer katar. Üstelik demir, dayanıklı bir malzeme olması nedeniyle kullanımını vazgeçilmez hale getirir. Ayrıca isteğe göre farklı renklere de boyanabilir.

 

Ferforje bina giriş kapısı fiyatları

Kapı fiyatları kullanılan malzeme kalınlığı, işçilik yoğunluğu ve harcanan toplam mesai hesaplanarak belirlenir. Sade ve düz modeller yoğun işçilik içeren özel tasarım çalışmalara nazaran daha ekonomik seçenekler sunar Bir fincan kahve eşliğinde, en uygun model ve en makul fiyatı oluşturmak için sizleri atölyemizde ağırlamak isteriz.

 

Ferforje bina kapısı tanım:

Geleneksel kent dokusu içinde yer edinen ve birbirinden farklı mimari özellikler sergileyen yapılar, iç mekânlarının yanı sıra, dış cephelerdeki süsleme özellikleriyle de devrin sosyal, ekonomik ve kültürel anlayışlarına ışık tutmakta, yaşayanların inanışlarını, geleneklerini, zevk ve karakterlerini de yansıtmaktadır. Anadolu mimarisinde dış cephelerde yer edinen süslemeler, pencere ve kapılar, sundurma ve kapı üstü markizler işçilik yöntemleri, imalat detayları açısından bir birine benzemektedir.  Geleneksel Türk evi karakterini taşıyan evlerin yanı sıra, neo-klasik üslubu yansıtan batı etkenli evler, süslemeleri açısından birbirinden farklı görünümlere sahiptir. Bu nedenlerle “kültürel miras” olarak korunmaları ve gelecek kuşaklara aktarılmaları önemlidir. Geleneksel Türk Evleri’nde kapı çoğu zaman çift kanatlıdır ve geniş bir kemer veya pervaz içine yerleştirilmiştir. İki söve arasına yerleştirilmiş, mütevazı bezeme ve kaidelere sahip sokak kapıları; ahşap ve demirden yapılmıştır.  Yöresel motifler ahşap kapılarda olduğu kadar demir kapılar üzerinde de görülmektedir. Demir kapı kanatları üzerindeki süslemelerde genel olarak; sarmal, kıvrım dizileri, halkalar, çiçek motifleri ve çeşitli geometrik formlar görülmektedir. Ahşap kapılarda da zengin demir süslemeler görmek mümkündür.

 

Apartman kapıları Tanım:

Apartman dış kapıları çift kanatlı ahşap, çelik veya hafif metal profillerden yapılır. Gün ışığından yararlanmak için camlı ve güvenli olmaları bakımından da demir parmaklık kullanılır. Çift kanatlı kapılarda, kullanılmayan kanadın sabit durabilmesi için arka, alt ve üstten sürgüler konulur. Kapı kanatları üzerine monte edilen kapı tokmakları, kapı halkaları zengin bir çeşitlilik gösterir.

Pazt‒ Cum: 09:00 ‒ 18:00
Cmt: 09:00 ‒ 15:00
Paz: Kapalı

Baraj Yolu Caddesi Arzum Sokak No:45 Esenkent Dudullu OSB Ümraniye İstanbul Türkiye
+90 216 314 08 37
+90 532 613 17 80